Máme na naší škole literární i výtvarné talenty!

I v letošním roce jsme se zúčastnili celorepublikové soutěže Institutu Terezínské iniciativy se sídlem v Praze s názvem Jom – ha – šoa.Tato soutěž se formou výtvarnou nebo literární věnuje tématu holocaustu a působení druhé světové války na život lidí.

V letošním roce jsme přihlásili tři žáky 9. ročníků. Kristýna Nováková z IX. A třídy si vybrala literární téma a popisovala ve svém příběhu život své prababičky. Barbora Třískalová z IX. B třídy zasadil svoji povídku do života v koncentračním táboře za druhé světové války z pohledu německého zla. A Daniel Petruška z IX. A třídy pojal soutěž výtvarně a vytvořil kresbu s motivem tvrdého utrpění lidí během druhé světové války v rámci celosvětového holocaustu.

Nyní budou naši reprezentanti čekat na výsledky celorepublikové soutěže, Svými pracemi navázali na učivo a znalosti z dějepisu a českého jazyka 9. ročníku. Všem děkujeme za reprezentaci školy.

Mgr. Martin Němec