Kreativní skupina na Den dětí v ZOO Ostrava

Dne 30. 5. 2013 naše skupina 19 žáků od 6. – 9. ročníku navštívila ZOO Ostrava pod vedením paní učitelky Romany Šebestové, která nás po celé dopoledne provázela a zároveň nám poskytla výklad o zvířatech.

Měli jsme možnost si prohlédnout jednotlivé pavilony, nové výběhy s velkým počtem různých druhů zvířat a zrekonstruované trasy uvnitř ZOO. Velmi mě pozitivně překvapil nově vybudovaný komplex Čitván s prosklenou jeskyní a s venkovním výběhem pro medvědy ušaté a hulmany. Návštěvníci si zde mohou posedět, pozorovat zvířata, odskočit si na toaletu či koupit teplý nápoj na zahřátí.

V příštím roce se můžeme těšit na nový Pavilon evoluce. Nová moderní expozice pro skupinu šimpanzů vznikne přestavbou bývalého pavilonu pro vodní ptáky. Kromě šimpanzů zde najdou svůj domov i další zvířata. Prostory pavilonu budou vybaveny interaktivními prvky a panely, tematicky zaměřenými na evoluci primátů, včetně evoluce člověka.

Za poslední rok se toho v ZOO hodně změnilo. Jen mi některých šelem bylo líto v malém venkovním výběhu, kde chodí pořád dokola a nudí se. Tak doufám, že dojde i k přestavbě těchto pavilónů a umožní tak šelmám šťastný a spokojený život.

Za sebe i za ostatní musím říct, že jsme si tento den užili a tímto chci za všechny členy naší skupiny poděkovat paní učitelce za krásné zpříjemnění Dne dětí.

Daniel Vojtovič, VII. B