Kladení věnců

Dne 30. dubna se jako každý rok konal na místním hřbitově v Ostravě – Hrabové pietní akt neboli uctění památky obětí 2. světové války. Akce má nejen poděkovat všem lidem, kteří položili život za naši vlast, ale také uctít památku a všem ostatním připomenout, co jsme si zažili a zamezit podobným katastrofálním událostem. Na místním Hrabovském hřbitově se úderem 15. hodiny sešli hasiči, starosta obce pan Igor Trávníček, dechový soubor, ale i místní lidé. Starosta Trávníček položil památeční věnec k pomníku padlým hrdinům.

Za naši školu jsme uctili památku kyticí s trikolórou v podání dvojice našich žaček VI. A třídy Alžběty Kročkové a Zuzany Sýkorové. Po projevu pana starosty Igora Trávníčka jsme mohli slyšet Českou a Československou hymnu. „Pan starosta Ing. Igor Trávníček pronesl řeč, ve které také zmínil poděkování všem zúčastněným, ale také za dobu míru bez války. Dle mého názoru se v dnešní době ze světa vytrácí vlastenectví a úcta k vlasti, kterou jsem si při pokládání kytice uvědomila a za což děkuji,“ řekla Alžběta Kročková.

Mgr. Martin Němec