Kladení věnců

Dne 30. dubna se jako každý rok konal na místním hřbitově v Ostravě – Hrabové pietní akt neboli uctění památky obětí 2. světové války. Akce má nejen poděkovat všem lidem, kteří položili život za naši vlast, ale také uctít památku a všem ostatním připomenout, co jsme si zažili a zamezit podobným katastrofálním událostem. Na místním Hrabovském hřbitově se úderem 15. hodiny sešli hasiči, starosta obce pan Igor Trávníček, dechový soubor, ale i místní lidé. Starosta Trávníček položil památeční věnec k pomníku padlým hrdinům. Za naši školu jsme uctili památku kyticí s trikolórou v podání dvojice našich žaček IX. A třídy Martiny Knězkové a Marie Anny Vášové. Marie Anna Vášová následně zarecitovala známou báseň Hrabovského rodáka Viléma Závady o rodném kraji. Po projevu pana starosty Igora Trávníčka jsme mohli slyšet Českou a Československou hymnu.

Mgr. Martin Němec