Kladení věnců

Dne 27. dubna se jako každý rok konal na místním hřbitově v Ostravě – Hrabové pietní akt neboli uctění památky obětí 2. světové války. Akce má nejen poděkovat všem lidem, kteří položili život za naši vlast, ale také uctít památku a všem ostatním připomenout, co jsme si zažili a zamezit podobným katastrofálním událostem.

Na místním Hrabovském hřbitově se úderem 15. hodiny sešli hasiči, starosta obce pan Igor Trávníček, dechový soubor, ale i místní lidé. Starosta Trávníček položil památeční věnec k pomníku padlým hrdinům. Za naši školu jsme uctili památku kyticí s trikolórou v podání dvojice našich žaček VIII. A třídy Martiny Knězkové a Marie Anny Vášové. Marie Anna Vášová následně zarecitovala málo známou báseň Hrabovského rodáka Viléma Závady, která vznikla jako pocta bojovníkům za druhé světové války. Po projevu pana starosty Igora Trávníčka jsme mohli slyšet Českou a Československou hymnu.

Mgr. Martin Němec