Keltičkův kahan – Ostrava v proměnách času!

I v letošním školním roce jsme se zúčastnili dějepisné soutěže Keltičkův kahan, která je zaměřena na proměnu našeho města v čase. Přihlásili jsme dva dvoučlenné týmy ze 7. ročníku. Třídu VII. A reprezentovali Ondřej Dlouhý a Radim Doležílek, třídu VII. B Gabriela Lyčková a Karolína Šmelková.

Úkolem bylo vytvořit prezentaci na srovnávání historických a současných fotek typických a památných míst pro město Ostrava. Heslo letošního ročníku tradiční soutěže bylo „Ostrava v proměnách času očima dětí.“ Oba naše týmy vytvořily výborné prezentace, které si můžete prohlédnout také na našich webových stránkách. Nyní jejich kvalitu posoudí odborná porota a na přelomu května a června letošního školního roku se rozhodne, které týmy se zúčastní za odměnu exkurze „Město na hranici“ do Českého Těšína. Našim žákům děkujeme za reprezentaci školy.

Gabriela Lyčková a Karolína Šmelková, VII. B

Radim Doležílek a Ondřej Dlouhý, VII. A

Mgr. Martin Němec