Kateřina Šupčíková v soutěži Masarykova demokratického hnutí

Žákyně IX. B třídy Kateřina Šupčíková zaslala v uplynulých dnech soutěžní historickou esej do 8. ročníku soutěže Masarykova demokratického hnutí. Této soutěže se účastníme od doby jejího vzniku a žáci naší školy v ní získali v minulých letech mnoho ocenění. Celorepublikové klání podporuje u žáků zájem o četbu, studium života našeho prvního prezidenta, jeho myšlenek a smysl pro svobodu a demokracii.

Kateřina Šupčíková se pustila do náročného tématu T. G. Masaryk v době Hilsnerovy aféry. Po studiu mnoha pramenů vytvořila velmi hodnotnou práci a bude se s ní ucházet o přední umístění v rámci celorepublikové soutěže, která bude vyhlášena na podzim tohoto roku.
Kateřině děkujeme za kvalitně odvedenou práci a příkladnou reprezentaci školy.

Mgr. Martin Němec