I letos se účastníme soutěže Lidice 21

I v letošním školním roce se účastníme dějepisné soutěže Lidice 21. Jedenáct žáků od 6. Do 9. ročníku – Lukáš Chlepko, Ondřej Nitra, Zdeněk Vejmola, Tereza Klimková, Jakub Lysák, Markéta Mikesková, Bára Vašíčková, Tomáš Vejmola, Veronika Nedzová, Magdaléna Sýkorová, Tina Špačková se zapojilo do interaktivního 1. kola soutěže, kdy vyplňovalo online kvíz na téma dějin Protektorátu Čechy a Morava a osudu Lidic za druhé světové války na pozadí Heydrichiády. V druhé části prvního kola žáci psali úvahu na vybrané téma z oblasti lidského života a lidských práv.

Nyní budou jejich práce posuzovány odbornou komisí této celostátní soutěže a my jim držet palce, aby některý z nich ve velké konkurenci postoupila do druhého pokračování této celostátní soutěže.

Mgr. Martin Němec