I letos jsme nevynechali soutěž Lidice 21

V portfoliu našich dějepisných soutěží nesmí chybět ani již zaběhnuté klání Lidice 21.
I letos se dvě žákyně IX. A třídy Soňa Slovíková a Dominika Daničová zúčastnily prvního korespondenčního kola celorepublikové soutěže, která vzbuzuje u žáků zájem o téma holokaustu, druhé světové války a vlivu této hrůzné události na další život lidí.

Obě studentky dostaly porci 15 různých náročných otázek ke studiu doby Protektorátu Čechy a Morava a druhé světové války. Následně bylo každé přiděleno jiné téma k historické eseji, kde se obě žákyně měly zamyslet nad pocity člověka, který se stal obětí této strašné doby.

7. dubna se rozhodne o tom, zda naše dvě reprezentantky postoupí do druhého kola a utkají se o finálovou účast, která slibuje zajímavé ceny v podobě vícedenních tematických zájezdů po České republice. Oběma žákyním již nyní děkujeme za reprezentaci školy.

Mgr. Martin Němec