Hledáme nejlepšího mladého chemika v ČR

V letošním roce jsme se opět zúčastnili celostátní soutěže o nejlepšího chemika. Školního škola se zúčastnili žáci 9. ročníků, jejichž znalosti byly prověřeny formou testu. 3 nejlepší žáci Radim Doležílek (IX. A), Ondřej Dlouhý (IX. A) a Eliška Anna Skurňová (IX. B) postoupili do druhého kola, které se uskutečnilo na Střední průmyslové škole chemické akademika Heyrovského v Ostravě-Zábřehu. Ve druhém kole uspěla a dále postoupila Eliška Anna Skurňová. Třetího regionálního kola se zúčastnilo již jen 36 neljepších žáků z celého Moravskoslezkého kraje. V tomto kole Eliška obsadila krásné 23. místo.

Celkově se soutěže zúčastnilo přes 1000 žáků základních škol v Moravskoslezském kraji. Odměnou pro Elišku bylo slavnostní vyhlášení soutěže, které proběhlo 17. 3. 2016 v hotelu Harmony. Zde byly nelepším žákům, prostřednictvím významných osobností našeho kraje, předány diplomy a velmi zajímavé ceny.

Všem žákům děkuji za účast a přeji mnoho úspěchů v dalších soutěžích.

Mgr. Martina Janečková