Gabriela Lyčková mezi čtyřmi nejlepšími v soutěži Jom-ha-Šoa

V pátek 23. září 2016 proběhlo slavnostní vyhlášení vítězů letošního ročníku soutěže pro školy Jom ha-šoa. Jednalo se již o IV. ročník s tématem POMOC LIDEM V NOUZI. Letošní ročník se konal ve spolupráci s festivalem Ze stínu a projektem Performing the Jewish Archive. Díky navázané spolupráci se podařilo soutěž rozšířit o hudební kategorii.

Slavnostní vyhlášení proběhlo na půdě Hudební školy a gymnázia hlavního města Prahy na Praze 3 a zúčastnilo se jej na 100 účastníků – tvůrců oceněných prací, jejich spolužáků, pedagogů i rodičů. Celý den byl rozdělen na dvě části: dopolední workshop a odpolední prezentaci. Workshopu i předávání ocenění se zúčastnili členové odborné poroty – výtvarnice Eva Koupová-Del Risco a filmař Tomáš Vorel ml. Při slavnostní prezentaci oceněných prací byla přítomna i předsedkyně Terezínské iniciativy paní Dagmar Lieblová či zástupce starostky městské části Praha 3, pan David Gregor. Součástí ceremoniálu, i celého festivalu Ze stínu, bylo exkluzivní představení Přírodní školy, která si připravila loutkové představení s názvem Hledáme strašidlo – hru, kterou Hanuš Hachenburg napsal v terezínském ghettu.

Naše škola se může pyšnit tím, že její dnes již bývalá elitní žákyně Gabriela Lyčková byla vybrána za svou literární práci Jdu a nevím kam…mezi čtyři nejlépe oceněné v této celorepublikové soutěži. A my ji děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

Mgr. Martin Němec