Formou soutěže se naše žákyně zapojily do Dne vzpomínání na oběti holocaustu

Tři žákyně devátého ročníku se zapojily svým výtvarným pojetím do soutěže Jom Ha – Šoa s podtitulem „Mít své místo, Židé a Rómové – naši spolužáci před holocaustem a dnes.“ Tereza Láníková, Kateřina Ondičová (IX. A) a Martina Kocourková (IX. B) vytvořili historické skici na téma oběti holocaustu.


Při tvorbě své práce se zamyslely nad otázkami, zda se má i dnes připomínat holokaust, s jakým správným efektem na mladou generaci se tak má činit a v neposlední řadě, jak dnešní mladí lidé vnímají netoleranci v české společnosti. Je nesmírně důležité, aby naši žáci vnímali hrůzy druhé světové války a brali si ponaučení do svého budoucího života.

 

Všechny práce byly odeslány k posouzení odborné komisi a pokud budou ohodnoceny, stanou s předmětem veřejné výstavy k uctění Mezinárodního dne holocaustu.

Mgr. Martin Němec