Exkurze pro žáky v automobilce Hyundai Motor Manufacturing Czech s.r.o.

V pátek 21. 11. 2014 se 38 žáků 8. a 9. ročníku společně s paní učitelkou Šebestovou a s paní ředitelkou Novákovou zúčastnili exkurze do areálu závodu na výrobu osobních automobilů Hyundai Motor Manufacturing Czech s.r.o. v Nošovicích.

Exkurze nejprve začala v kinosále administrativní budovy prezentačním filmem o společnosti, o historii a současnosti automobilky HMMC. Pak jsme už všichni nafasovali výstražné vesty, ochranné brýle a sluchátka, nasedli do připraveného návštěvnického vláčku a vyjeli jsme s průvodcem do jednotlivých budov závodu.

Výrobní proces automobilů jsme zahájili v hale Lisovny, poté jsme vláčkem přejeli do haly Svařovny. Ve svařovně nás všechny překvapila synchronizovaná práce více než 300 robotů. Vláčkem jsme pak přejeli kolem haly Lakovny. Do této haly se ale návštěvníci exkurze nedostanou z důvodu zachování maximální čistoty při procesu nanesení laku na karoserii auta.

Další prohlídkou byla hala Finální montáže, kde se auta pohybují na pásové lince během kompletace vozu. Nakonec jsme navštívili halu Převodovkárny, kde se vyrábí převodovky nejen do vozů Hyundai, ale i do vozů Kia. Poté jsme přijeli vláčkem zpátky k administrativní budově, kde exkurze pro nás byla ukončena.

Exkurze byla pro žáky velmi zajímavá, v jednotlivých halách mohli vidět v reálných situacích různé profese zaměřené např. pro automobilový, strojírenský, elektrotechnický průmysl. Řadě žáků exkurze poskytla možnou pomoc při výběru střední školy a svého budoucího povolání.

Trasa návštěvnického vláčku

Ing. Romana Šebestová