Elektrodny na naší škole

Dne 16. – 17. prosince 2013 proběhly na naší školy již podruhé Elektrodny pro vybraných 12 žáků 6. – 7. ročníku. Tato akce byla realizována v rámci zapojení školy do projektu „Technika nás baví“ za spolupráce Střední průmyslové školy elektrotechniky a informatiky, Kratochvílova 7, Ostrava.

Lektoři k nám přijeli se svou mobilní učebnou a žáci si po celé dva dny zkoušeli sami si navrhnout a sestavit houkačku nebo běžící světlo. První den probíhala teoretická výuka na PC, druhý den si žáci sestavili a oživili své výrobky.

Můžeme říci, že žáci byli velmi aktivní, práce je opravdu zajímala a bavila, dokonce i výrobky všem fungovaly. S těmi se pak pochlubili kamarádům a rodičům.

Byla to další z akcí, kterou se žáci zajímají o své budoucí povolání a výběr střední školy.

Mgr. Vladimíra Holušová