Dvě naše studentky usilují o atraktivní ceny v soutěži Post Bellum

Organizace Post Bellum se zabývá dokumentováním příběhů hrdinů 20. století. Spoustě takovýchto hrdinů často nepřijde, že je jejich příběh nějak zajímavý.
Právě proto tato organizace ve spolupráci s Občanským sdružením Pant rozhodla vyhlásit soutěž, kterou pojmenovala Příběhy 20. století. Cílem této soutěže je nalákat veřejnost, aby se se svými rodiči, či prarodiči, nebo známými pobavila o jejich životě a možná objevit zajímavý příběh, který by stál za jeho poslechnutí.

Poslat příběh, který musel obsahovat audio nahrávku s vyprávěním pamětníka, příběh a fotografie, mohli všichni starší 13 let. Při vstupu do soutěže se každý rozhodl, zda chce příběh zpracovat sám, nebo s někým vytvoří soutěžní tým.

My jsme se rozhodly vytvořit tým. Zpracovaly jsme příběh, který bude k vidění na stránkách soutěže www.pribehy20stoleti.cz od 10. listopadu. V úterý 10. 12. proběhne v Praze vyhlášení vítězů, kde se dozvíme, jak jsme v soutěži obstály. Ve hře je motivační finanční prémie a také možnost zase prezentovat naši školu po stránce dějepisné.

Tereza Divišová (IX. B) a Michaela Brodová (IX.A)