Dopravní soutěž mladých cyklistů

Po úspěchu v obvodním kole a dalších 3 týdnech náročných tréninků, při kterých jsme najezdili přes 140 km a strávili nejedno odpoledne na přímém slunci, se naše starší družstvo ve složení  Tereza Divišová, Vendula Sporyszová, Tomáš Šustr a Michal Řeha zúčastnilo 17. 5. 2013 okresního kola dopravní soutěže MLADÝ CYKLISTA.

Od rána jsme se pokoušeli podat své nejlepší výkony v pěti disciplínách. Podle rozpisu jsme nastartovali myšlenky při testu z pravidel silničního provozu, po kterém následoval bonusový úkol – práce s mapou. Po krátké pauzičce jsme se vydali mezi dopravní značky a policisty na dopravní hřiště, odkud jsme se šli poprat s překážkami, které pro nás nachystali pořadatelé. Jako poslední nás přivítal záchranný vůz, kde jsme záchranářům předvedli, jak bychom si poradili v některých situacích, třeba při píchnutí vosou. 

Po únavném dopoledni na nás v tamější školní jídelně čekal výborný oběd. Už během oběda jsme se dozvěděli výsledky, kterým jsme zprvu nechtěli uvěřit. U vyhlášení se potvrdilo, že jsme se opravdu umístili na 3. místě. Obdrželi jsme krásné ceny, včetně medailí i pro paní učitelku a také nádherný pohár, který doufejme, bude jednou zdobit školní vitrínu.   

Mgr. Libuše Staňková + její team