Devět našich žáků se uchází o finálovou účast v 6. ročníku soutěže Šumná Ostrava

Wichterlovo gymnázium v Ostravě – Porubě vyhlásilo 6. ročník soutěže Šumná Ostrava. V korespondenčním prvním kole se devět našich žáků uchází vypracováním náročného, bezmála dvacetistránkového dokumentu o účast ve finále této soutěže, které se uskuteční 24. října 2013. Letošní soutěž je koncipována jako spojitost Česko – polských dějin v rámci města Ostravy. Je věnován polské komunitě, jejíž migrace, zvaná haličská, vyvrcholila ve 2. polovině 19. století a odkazem mu budiž dnes například Polský dům v centru Ostravy nebo polské znění jmen a příjmení místních obyvatel.
V rámci vypracování písemného dokumentu se žáci seznámili s polskými středověkými králi, kteří obohatili naše národní dějiny, dále například s osobností papeže Jana Pavla II.. Bylo nutné pracovat s archívem a dobovými materiály, při kterých si žáci rozvíjeli svoji čtenářskou a informační gramotnost. V rámci části Ostravy se žáci zabývali vývojem Slezské Ostravy a museli poznávat zajímavé náhrobky a památníky.

O účast ve finále soutěže se ucházejí:

Ondřej Dlouhý VII. A, Kristýna Novotná VIII. A, Soňa Slováková VIII. A, Kateřina Šupčíková VIII. B, Barbora Třískalová VIII. B, Vít Halva IX. A, Martina Kocourková IX. B, Tereza Divišová IX. B, Adam Hostovičák IX. B.

Mgr. Martin Němec