David Venus získal cenné zkušenosti ve finále soutěže Legionáři

David Venus z VIII. B se 9. června zúčastni v Brně finále celorepublikové soutěže „Co víš o československých legionářích“. I když z toho nakonec bylo „jen“ 17. Místo, David perfektně reprezentoval naši školu a získal další vědomosti a zkušenosti při studiu naší historie.

„Sraz byl v Židenicích u památníku, odkud jsme se po velmi krátkém proslovu přesunuli do Vojenské nemocnice, kde probíhala soutěž. Mělo to být snad finále, skutečnost byla taková, že 10 finalistů ze ZŠ absolvovalo semifinálové kolo. Dle počtu bodů pak postoupili do finálového kola – do finálového kola postoupili opět všichni, tedy i David. Bohužel, na stupně vítězů nedosáhl. Otázky byly poměrně těžké. Ale určitě to byla dobrá zkušenost, která ho zase posílila a posunula o kousek dál,“ dodal k soutěži Davidova matka Lenka Venusová, která ho na finále soutěže doprovázela.

Mgr. Martin Němec