Čtyři žáci bojují o finále soutěže Komenský a my

Také v letošním školním roce se účastníme celorepublikové literárně historické soutěže Komenský a my. Soutěž pořádá Základní škola Jana Amose Komenského v Brandýse nad Orlicí. O postup do celorepublikového finále se za naši školu uchází čtveřice žáků sedmého a osmého ročníku.

Obsahem školního kola, jehož práce bude následně posuzovat v Brandýse nad Orlicí odborná porota, byla písemná úvaha spojená s osobností Jana Amose Komenského. Ludmila Kročková ze VII. B psala práci s názvem Komenský a my – volný čas. Stanislav Šustr z téže třídy měl práci Jan Amos Komenský – Velikán evropských rozměrů. Z VIII. B psala Tina Špačková úvahu Škola hrou 21. století a její spolužačka Magdaléna Sýkorová práci s názvem To jsme se učili.

Budeme našim zástupcům držet palce, ať se jich co nejvíce dostane do dubnového finále a děkujeme jim za jejich práci.

Mgr. Martin Němec