Čtyři kvalitní práce našich žáků v soutěži Jom ha-šoa

Matěj Gregor (VIII. A), Barbora Klimundová (VIII. B), Radim Doležílek (IX. A) a Gabriela Lyčková (IX. B) se zúčastnili literární kategorie již IV. ročníku soutěže Jom ha-šoa, která každoročně zajímá naše žáky. Letošní téma bylo „Jak pomoci lidem v nouzi“ a naši žáci to svými úvahami pojali jako zamyšlení nad dobou minulou i současnou z hlediska respektování lidských práv na svobodu pohybu, nucené i dobrovolné emigrace, důvody politické i ekonomické migrace.

Názvy prací našich žáků:

Matěj Gregor – Evropa proti sobě
Barbora Klimundová – Pomoc je základ člověka
Radim Doležílek – Nová Evropa
Gabriela Lyčková – Jdu a nevím kam

Všem našim žákům děkujeme za jejich píli a studium. Práce byly nyní poslány na posouzení do celorepublikového kola.

Mgr. Martin Němec