Činnosti školy » Školní družina » Akce školní družiny

DIVADLO ENTENTÝKY

Ve středu, 22. ledna 2020, jsme ve školní družině uvítali vzácnou návštěvu. Své divadelní představení nám přišlo předvést divadlo Ententýky. Svým vystoupením, s názvem Sněhulák Mrkvička, pobavilo děti ze všech oddělení a zpříjemnilo nám tak středeční odpoledne.

Představení se u dětí setkalo s velmi kladnými ohlasy, okamžitě byly v táhnuty do děje díky skvělému a poutavému příběhu. Všechny děti si to moc užily a už nyní se těší na další vystoupení.

Za celý kolektiv tak moc děkujeme za příjemný kulturní zážitek a už nyní se těšíme na další vystoupení.

Zima v družině a zdobení stromečku pro zvířátka

Během letošních zimních měsíců nám počasí opravdu přálo a měli jsme tak možnost trávit spoustu času venku. Děti si oblíbily zejména areál školního hřiště, kde mají dostatek prostoru ke hře a také ke kolektivním hrám. Velmi oblíbené jsou potom míčové hry, kdy se děti učí spolupracovat v týmech. Pro děti byl připraven i zábavný program v podobě plnění nejrůznějších úkolů a soutěží pro jednotlivce i tým.

Před Vánoci jsme se věnovali klasickým tradičním činnostem, jako je vyrábění přání, ozdob, lepili jsme řetězy z papíru, povídali si o Vánocích u nás i v cizině a vánoční atmosféru jsme dokreslili vánoční výzdobou a zdobením stromečku.

A protože letošním tématem celoroční hry jsou zvířátka, rozhodli jsme se, že by bylo hezké, kdybychom před Vánocemi udělali něco pěkného i pro ně. Děti si tak připravily jedlé ozdoby, především ovoce a pečivo pečlivě navlečené na provázku, a tyto originální ozdoby potom společně rozvěsily na stromy a keře. Snad to zvířátka patřičně ocenila.

Všichni doufáme, že počasí nám bude přát i nadále a snad si děti užijí i nějakou tu sněhovou nadílku.

 

ŠKOLNÍ DRUŽINA PŘEJE PŘÍJEMNÉ PROŽITÍ VÁNOČNÍCH SVÁTKŮ A VŠE NEJLEPŠÍ V NOVÉM ROCE 2020!

 

Mikulášská besídka

Dne 5. 12. 2019 proběhla ve školní jídelně Mikulášská besídka III. oddělení školní družiny pro rodiče a rodinné příslušníky. (Tříd 1. B, 4.A a 4.B). Žáci se v čertovském převlečení představili pásmem mikulášských a vánočních básniček a koled, které poctivě a pilně trénovali již od měsíce října. Zazněla například básnička o Svatém Martinovi, Veverkách, Vánočním stromečku, dozvěděli jsme se „Co dělají čerti v pekle“ a naladili se na Vánoční svátky zpěvem známých i méně známých koled.

Na závěr žáci předali malé, ručně vyrobené dárečky a byli odměněni Mikulášským balíčkem.

Bc. Barbora Valderová

Dopravní soutěž

V měsíci dubnu se v I., III. a IV. oddělení uskutečnila dopravní soutěž na koloběžkách. Žáci měli za úkol projet připravenou dráhu na školním hřišti v co nejkratším čase a s co nejméně trestnými body. Soutěž si žáci moc užili, všichni zúčastnění byli odměněni sladkostí a vítězové krásnými cenami.

Bc. Barbora Valderová

 

Svátek matek

V pátek 10. května 2019 si žáci IV. oddělení a školního klubu vytvořili pod vedením paní floristky a paní vychovatelky Denisy květinovou vazbu pro své maminky k jejich nedělnímu svátku. Vhodné zvolená byla růžová gerbera, která se ovinula růžovým tylem a zeleným listem a celá vazba se zafixovala oranžovou stuhou. Pevně věřím, že v domácnostech přispěla k milé atmosféře.     

Mgr. Denisa Grygarová

 

Kozí farma

Dne 13. 5. 2019 žáci I. a III. oddělení školní družiny navštívili Kozí farmu v Havířově. I přes chladné počasí byli všichni z výletu nadšení a velmi si ho užili. Kromě koz a kůzlátek měli možnost vidět také slepice, kachny, koně, krávu či dva včelí úly. Kromě pohlazení se žáci dozvěděli spoustu nových informací o chovu těchto zvířat.

Bc. Barbora Valderová

 

Výtvarná soutěž

V dubnu se naše školní družina a školní klub zapojila do XVII. ročníku výtvarné soutěže ke Dni Země a Mezinárodnímu dni životního prostředí na téma „MLADÍ“. Tuto soutěž organizuje Středisko přírodovědců v Ostravě-Porubě, kde jsme spolu s žáky v letošním školním roce absolvovali několik výukových programů. Naši žáci jsou přihlášeni do druhé kategorie pro žáky 1. a 2. tříd základních škol, a do třetí kategorie pro žáky 3., 4., 5. tříd. Držte nám palce, ať se hezky umístíme. 

Mgr. Denisa Grygarová

 

Koloběžkové závody II. oddělení ŠD

Konečně se umoudřilo počasí a žáci II. oddělení školní družiny si mohli zasoutěžit v jízdě na koloběžkách. Projet dráhu s překážkami se podařilo všem a jen drobné chybičky rozhodly o vítězích. Za bezpečnou jízdu si každý vysloužil medaili a sladkou odměnu, pět výherců získalo diplom a drobnou věcnou cenu.

Šárka Tomíčková

 

Den Země II. oddělení 

I v družině jsme „oslavili“ Den Země. Povídali a ukazovali jsme si světadíly, oceány, moře, některé státy a města. Žáci vyprávěli své zážitky z cestování s rodiči, potom někteří skládali mapy (puzzle), jiní si zahráli pexeso s poznáváním zvířat a živočichů. Kdo měl zájem, vybarvil si mandalu zeměkoule a vyplnil pracovní list.

Šárka Tomíčková

 

„O nejvtipnější čarodějnici“

Na měsíc duben byla školní družinou vyhlášena rodinná soutěž „O nejvtipnější čarodějnici“. Zájem nás všechny mile překvapil a velice obtížně jsme vybíraly ty nejlepší. Všechny čarodějnice byly prostě úžasné! Můžete si je prohlédnout ve fotogalerii nebo přímo ve školní galerii (v přízemí).

Nakonec byly oceněny výrobky těchto žáků (a jejich rodinných příslušníků): Jakuba, Emy, Josefa, Justýny, Markéty, Martina, Tomáše, Adély, Anety, Daniela, Mikuláše, Lucie + Lenky + Báry, Adély + Karolíny + Markéty, Amálie + Tobiáše, Antonína, Nikoly, Kláry a Jakuba.

Gratulujeme!

Šárka Tomíčková

 

Zdravá výživa II. oddělení 

Koncem února jsme si vyrobili zdravou mrkvovou pomazánku. A že se nám moc povedla a všem chutnala! Na talířích nezůstalo nic a mísy byly jako umyté.

Šárka Tomíčková

 

Velikonoční tvoření II. oddělení

V období 25. 3. – 12. 4. jsme se pustili do tvorby kuřátka technikou 3D origami, trpělivější si poskládali i velikonoční vajíčko nebo labuť. Na zhotovení zajíčka s košíkem jsme využili staré CD, na vzduchu tvrdnoucí modelovací hmotu a karton. Spokojenost dětí dokládají fotografie.

Šárka Tomíčková

 

Puzzliáda ve II. oddělení 

Mezi dětmi je hodně oblíbené skládání puzzle. Proto jsem uspořádala týdenní soutěž ve skládání puzzle na čas. Každý soutěžící skládal čtyři úrovně obtížnosti, za správnost a rychlost získával body. Ti nejlepší (a nebylo jich málo), byli oceněni diplomem a drobným dárkem.

Šárka Tomíčková

 

Ohlédnutí za zimou II. oddělení 

V těchto jarních dnech se docela ochladilo a v družině jsme zavzpomínali na zimu, kdy jsme si užili bobování na haldě v Hrabové. A protože sníh nevydržel dlouho, uskutečnili jsme Zimní olympiádu v tělocvičně. Spokojenost dětí číší z přiložených fotografií.

Šárka Tomíčková

 

Velikonoční tvoření

Od začátku dubna probíhaly v naší družině a školním klubu přípravy na Velikonoce. Všechna oddělení vytvářela různými technikami slepičky, kraslice, ovečky, zajíčky a ostatní symboly svátků jara, abychom si mohli všichni společně vyzdobit třídy a chodbu školní družiny. Vše vyvrcholilo 15. dubna, kdy proběhlo Velikonoční tvoření. Žáci se dozvěděli nové poznatky a své výtvory si hrdě odnesli domů. Ukázku výrobků naších šikovných žáků si můžete prohlédnout v přiložené galerii. 

Mgr. Denisa Grygarová 

I. oddělení

 

III. oddělení

IV. oddělení

A tak jde družinový čas

Den za dnem si naše děti užívají pohody ve školní družině a ani si nepovšimly, že se školní rok pomalu nachyluje k poslední třetině. Jarní počasí nám už za nedlouho umožní delší pobyty na hřišti a děti vymění kreslící potřeby za míče, švihadla a další sportovní potřeby.

Vedoucí vychovatelka Helena Vrbová

Čtenářský klub

Ve druhém pololetí začal v naší školní družině svou činnost Čtenářský klub. Žáci se v něm momentálně seznamují se známými i méně známými autorskými pohádkami Boženy Němcové. Střídají se ve čtení knih, vypracovávají pracovní listy s různými úkoly pro každou lekci do svých portfólií. Pronikají do tajů etud na motivy jednotlivých pohádek. Shlédnou na počítači vybrané pohádky ve zpracování dětských divadelních skupin. Rozebírají dobro a zlo, poznávají ilustrátory a ilustrace a mnoho dalšího. I když je program lekcí nabitý, našly se malé chvilky pro pořízení fotografií malých čtenářů.

Mgr. Denisa Grygarová

Lumpík na návštěvě

Náš Lumpík z I. oddělení navštívil naše děvčata z 1. A Valinku, Emičku a Klárinku u nich doma. Moc se mu tam líbilo a dostal novou čepici a kabátek.  Také si to příjemně užil.

Vychovatelka: Helena Vrbová

Jaro je tady

Po dlouhé zimě a pobytu v místnostech ŠD se děti radostně oddávají pobytu venku. Jarní sluníčko je při sportovních aktivitách zahřívá jarními paprsky a dětské hlasité pokřikování je přijímáno bez výhrad.

Vedoucí vychovatelka Helena Vrbová

Březnové momentky

V měsíci březnu jsme se věnovali zdravé výživě, vyšívali jsme velikonoční a jarní motivy a usilovně vyráběli dekorace na Den otevřených dveří. Malou ochutnávku máte možnost vidět ve fotogalerii.    

                                                                                         Mgr. Denisa Grygarová

Minigolf

Dne 1. 3. 2019 jsme se žáky I. a IV. oddělení navštívili krytý areál Fungolf u obchodního centra Futurum. Žáci dostali zapůjčit golfové hole, míčky a herní plán s pravidly. Rozdělili se do skupin a po objasnění pravidel šli hrát minigolf. Zapisovali si průběžné skóre na jednotlivých jamkách. Po ukončení hry nebo v průběhu si mohli zajít koupit drobné občerstvení do přilehlého bufetu nebo si posvačit stravu z domova.

Akce se velmi vydařila a žáci byli nadšení. Někteří prvňáčci již na tomto golfovém hřišti byli s rodiči, pro starší žáky šlo většinou o premiéru. Během hodiny, po kterou jsme měli areál předplacen, se žáci stihli vystřídat u všech jamek.                                    

Mgr. Denisa Grygarová

Zdravá výživa

 

Pohybové hrátky

Kroužek Pohybové hrátky působí v rámci Školní družiny. Navštěvuje jej 18 žáků prvních a druhých ročníků. Žáci se mohou zdokonalit v atletice, gymnastice, míčových hrách. Naučí se spoustu nových pohybových her, tanečků a různých říkadel.

Vedoucí vychovatelka Helena Vrbová

Lumpík na hřišti

Žáci I. oddělení ukázali našemu Lumpíkovi školní hřiště, herní prvky, horolezeckou stěnu. Pohoupali se s ním na houpačkách a Lumpík dělal i maskota při vybíjené.

Vedoucí vychovatelka Helena Vrbová

Maškarní karneval

Dne 22. 2. 2019 se ve školní družině konal karneval. Žáci si přinesli rozmanité masky. K vidění byla spousta myšek, kočiček, princezen, zdravotních sestřiček, pirátů a jiných překrásných masek. Odpoledne zpříjemnila velká škála soutěží, tanečků, užili jsme si spoustu zábavy a nasmáli se.

Vedoucí vychovatelka Helena Vrbová

 

Stanice přírodovědců 24. 1. 2019

Dne 24. 1. 2019 jsme se vypravili do Stanice přírodovědců v Ostravě – Porubě na překrásný program: „Co se děje u krmítka?“ V úvodu byli všichni žáci ze II., IV. oddělení a Školního klubu rozděleni na dvě skupiny a každá měla svůj program, v jehož dvou částech se skupiny vystřídaly. Nejprve jsme se dozvěděli, co je vhodné ptákům nabízet v krmítku a co nikoliv a proč. Poté si žáci vyrobili krmítko vlastní, z šišky, směsného tuku a slunečnicových zrn. V učebně žáci poznávali naše nejrozšířenější ptactvo a měli možnost se seznámit s řadou „vycpanin“ i ilustrací. Vybarvili si pracovní list s krmítkem pro ptáky. Poté jsme se přesunuli soutěžit o nejlepší družstvo ve skládání puzzle. Jak jinak, než s motivem ptáků. Nechyběla sladká odměna. V závěru programu jsme si prohlédli osazenstvo stanice. Žáci mohli shlédnout a pohladit si množství druhů zvířat. Namátkou plazy, hmyz, ptáky, hlodavce a jiné. Dozvěděli se spoustu zajímavostí ze života těchto zvířat.

Mgr. Denisa Grygarová

Kdo je Lumpík?

Jde o oblíbenou hračku I. oddělení naší školní družiny. Lumpík k nám přišel na začátku školního roku, chodí s dětmi ven, tráví s nimi čas v družině, v druhém pololetí si ho děti berou domů a tráví s nimi volný čas doma. Protože byla venku velká zima, dostal Lumpík od Valinky čepici a šál. Na konci školního roku bude Lumpík cestovat a v září již bude v Praze ve školní družině, v I. oddělení u prvňáků. Jestli se chcete dozvědět, co Lumpík pořád dělá, musíte sledovat stránky školní družiny.

Vedoucí vychovatelka Helena Vrbová

Pobyt venku

Kroužek Arteterapie I

Turnaj v puzzle IV. oddělení

Hned ve druhém lednovém týdnu se ve IV. oddělení školní družiny započala přátelská bitva o nejrychleji složené puzzle s 54. dílky. Žáci soutěžili ve dvou kategoriích, zvlášť pro třetí ročník a pro čtvrtý. Nejlepší dosažený čas napříč kategoriemi byl 5 min. Nejrychlejší tři žáci, v každé kategorii, obdrželi diplom a sladkou odměnu. Odměnu za snahu dostali všichni žáci v oddělení.

Mgr. Grygarová

Vánoční přání pro Hospic Ostrava

Od 5. 12. se naše družinka a školní klub zapojili do projektu vánoční přání pro Hospic Ostrava prostřednictvím výzvy na FB Českého rozhlasu. Výzva spočívala ve vytvoření Vánočních přání malovaných dětmi. Děti ze všech oddělení naší družiny a školního klubu malovaly a zdobily. Všem moc děkujeme – jste úžasní! Balíček plný přání jsem v pátek večer odvezla s dobrým pocitem, že jsme alespoň trošku přispěli k tomuto ojedinělému projektu.

Vedoucí vychovatelka Helena Vrbová

Divadelní představení – Vánoční pohádka

Dne 13. prosince 2018 měli žáci navštěvující školní družinu (I., II., III., a IV. Oddělení) možnost zhlédnout divadelní představení – Vánoční pohádku v podání „myšky Klárky a veverky Terky“. Nejen žáci, ale také paní vychovatelky se při představení velmi pobavili, jelikož bylo velmi zábavné a zpříjemnilo dlouhé čekání na Vánoce a Štědrý den.

Žáci společně (a úspěšně) s myškou Klárkou a veverkou Terkou hledali tři vánoční relikvie a to kapra, vánoční hvězdu a zlaté srdce. Žáci se aktivně do představení zapojili a také si zkusili hrát v rolích – např. ovečku, Tři krále nebo samotnou panenku Marii a Josefa a na závěr si všichni zazpívali známé vánoční koledy v příjemném doprovodu kytary.

Vychovatelka ŠD: Bc. Barbora Valderová

Vánoční perníčky z korálků

Dne 18. 12. 2018 měli žáci IV. oddělení vánoční posezení a tvořili vánoční perníčky ze zažehlovacích korálků. Dílka se jim velmi povedla. Na závěr odpoledne si pochutnali na perníčcích, které napekla paní vychovatelka.

Mikulášské posezení

Dne 7.12.2018 proběhlo Mikulášské posezení s rodiči, kterého se zúčastnili žáci I,III.,IV. oddělení Školní družiny a Školního klubu. Žáci už od listopadu poctivě trénovali básničky a písničky, které předvedli rodinným příslušníkům. Nakonec žáky navštívil Mikuláš, čert a anděl a rozdali jim malou, sladkou odměnu v podobě adventního kalendáře. Pro rodinné příslušníky bylo připraveno pohoštění.

Zpracovala: Bc. Barbora Valderová

Beseda v knihovně – Advent

Dne 19. 12. 2018 se šli žáci I. a IV. oddělení svátečně naladit do knihovny. Paní knihovnice žákům předčítala z knihy Vánoce. Žáci se dozvěděli mnoho nového o tradicích a zvycích lidí z celého světa. Zajímalo je, kdo a kam naděluje dárky ve Francii, kdo byla sv. Lucie, proč se dříve jedly pokrmy, které by jim dnes již nechutnaly apod. Žáci měli možnost se zeptat na to, co je zaujalo a besedu směřovat k tématům, na která chtěli znát odpověď. V závěru popisovali své humorné historky z již prožitých svátků.

Vánoční dílničky II. oddělení ŠD 13. 12. 2018

Příznivci vánočního tvoření se sešli jedno čtvrteční odpoledne ve školní jídelně a vyráběli vánoční ozdoby. Materiálu bylo dosti, šikovných ruček taky, jen ten čas trošku scházel. Děkuji rodičům, prarodičům i starším sourozencům, že podpořili děti v jejich tvůrčí činnosti. Byli jste všichni skvělí!

Šárka Tomíčková

Návštěva stanice přírodovědců 26. 11. 2018

V pondělí se II. oddělení školní družiny vypravilo podívat do přírodovědné stanice v  Porubě. Tam bylo zvířátek! Naše „průvodkyně“ paní Petra vyprávěla zajímavosti ze života všech živočichů, o která se tam starají chlapci a dívky z přírodovědného kroužku. Heboučká srst činčily, šimravé doteky strašilky, ostrý zobák papouška, reakce andulek a korel na tolik návštěvníků, svléknutá hadí kůže a mnoho dalších zajímavosti leckoho překvapily. Paní Petra trpělivě odpovídala na zvídavé dotazy dětí, některá zvířátka jim nechala pohladit i nakrmit. Moc pěkné odpoledne!

Šárka Tomíčková

Paní floristka ve II. oddělení ŠD 17. 12. 2018

Svícen patří neodmyslitelně na štědrovečerní stůl. A protože ten jediný ještě dětem II. oddělení chyběl, pozvali jsme si odbornici. S paní Slávkou si všichni přítomni vyrobili velmi pěkný přírodní svícen a hrdě si jej nesli domů. Krásné Vánoce!

Šárka Tomíčková

Kouzelné písky 29. 11. 2018

Písek není jen ke stavění, ale dají se s ním vytvářet i pěkné obrázky. Techniku pískování si mohli ve II. oddělení školní družiny vyzkoušet všichni, co tento den přišli. Příjemné tvůrčí odpoledne. Na památku si své dílko každý odnesl domů.

Šárka Tomíčková

Náš Adventní kalendář

„Kdy už přijde Ježíšek?“ ptaly se děti. Aby se jim to lépe počítalo, zhotovily si ve II. oddělení školní družiny Adventní kalendář. Každý si namaloval, vystřihl a slepil svůj domeček, který si pověsil na stromeček. A pak už jen každý den vylosujeme z Mikulášské boty toho, kdo si domeček (i s překvapením uvnitř) vezme domů. Kolik domečků na stromku zůstává, tolik dnů zbývá do Štědrého dne. To se nám to dobře počítá! Velké poděkování patří tatínkovi Tomáška za zajištění kouzelného vánočního stromečku do našeho oddělení. A protože jsme se naučili vyrábět sněhové vločky z proužků papírů, nazdobili jsme i stromeček ve školní jídelně.

Šárka Tomíčková

Vánoční tvoření s floristkou – IV. oddělení

Dne 14. 12. 2018 žáci vytvořili dle pokynů paní floristky krásný vánoční svícen. K výrobě využili, šišku, mašličky, ozdoby, čajovou svíčku, floristickou pásku, sklenici. Paní floristka poté každému žáku pomohla komponenty upevnit tavnou pistolí. Žáci hojně využili možnosti se zeptat na zajímavosti ze světa květin. Zajímaly je konkrétní druhy květin, jejich barvy, co u nás nejvíce roste apod. Na závěr si žáci svícen odnesli domů a budou tak mít dárek pro maminky na slavnostní tabuli.

Mgr. Denisa Grygarová

Zvířata – IV. oddělení

Jedno z oblíbených témat žáků v oddělení školní družiny jsou Zvířata. Dnes byli žáci rozděleni do skupinek a měli vytvořit dům pro svá oblíbená zvířata. Pro kresbu využili voskové pastely a prašné křídy. Dům umístili na arch balícího papíru a vytvořili ho z barevného papíru.

Mgr. Denisa Grygarová

Úroda na podzim IV. oddělení

Ve čtvrtém oddělení jsme modelovali plodiny podzimní sklizně. Dobře jsme si promysleli, co přináší podzim v sadech a na polích a po vzájemné dohodě ve své skupince jsme to vymodelovali. Na závěr nám paní vychovatelka dala ochutnat svá jablka a hrušky a dostali jsme i sladkou odměnu.

Mgr. Denisa Grygarová

Stanice přírodovědců IV. oddělení

Dne 26. 11. 2018 jsme se vypravili autobusem navštívit stanici přírodovědců v Ostravě-Porubě. Žáci se dozvěděli velké množství poutavých informací o životě jednotlivých druhů zvířat. Mnoho zvířat bylo kontaktních a žáci si je mohli pohladit, pochovat. Tato akce měla u žáků obrovský úspěch.

Mgr. Denisa Grygarová

Hrátky s přírodou IV. oddělení

Dne 21. 9. 2018 se žáci zúčastnili akce Hrátky s přírodou. Žáci dostali zadány úkoly na poznávání listů a plodů různých druhů stromů. Povídali jsme si o typech jehličí, šiškách, o stromech nejvíce typických pro náš kraj.

Poté byli žáci rozděleni do dvojic a snažili se na kreslící karton získat pomocí frotáže co nejvíce vzorků kůry stromů na školní zahradě. Na závěr akce obdrželi všichni žáci sladkosti za píli.

Mgr. Denisa Grygarová

Dýňové odpoledne IV. oddělení

Dne 31. 10. 2018 jsme si v oddělení udělali příjemné, strašidelné odpoledne s kostýmy. Poznávali jsme různé druhy okrasných i užitkových dýní, seznámili jsme se se strukturou dýně Hokaido a jejím využitím v kuchyni. Vyrobili jsme spoustu překrásných dýní z kreslícího kartonu a také si každý vytvořil velkého halloweenského netopýra. Jednu dýni jsme odekorovali pomocí temperových barev, chlupatých drátků, nalepovacích očiček a tavné pistole. Tato dýně poté zdobila chodbu školní družiny. Jako sladkou tečku na konci odpoledne obdrželi všichni žáci sladkost za snahu.

Mgr. Denisa Grygarová

Beseda s panem Holbou a vodícím psem Amy – IV. oddělení

Dne 12. 11. 2018 jsme se seznámili s Amy a jejím majitelem panem Holbou. Součástí besedy byly informace o tom, jak se cvičí asistenční pes, co je jeho úkolem, jak se liší jeho výcvik od psa vodícího. Následovala ukázka manipulace se psem v běžných životních situacích, provázená výkladem o tom, proč má pan Holba červenobílou hůl a co tento handicap pro něj znamená a jakými způsoby se s ním vyrovnával.

Beseda s panem Holbou se všem žákům velmi líbila. Dozvěděli se spoustu nových informací o lidech s vícečetným handicapem. Žáci měli mnoho otázek a o vše řečené se zajímali. Vyzkoušeli si manipulaci s vodícím psem a viděli, v kolika různých situacích pes dokáže člověku pomoci. Jako sladkou tečku na konci besedy obdržela Amy pamlsky od žáků a hračku od paní vychovatelky.

Mgr. Denisa Grygarová

Hrátky s přírodou 25. 10. 2018

Dnešní den jsme si ve II. oddělení školní družiny opět povídali o přírodě. Zahráli jsme si hru Myslím si, už to mám, určovali plody, přiřazovali je k listům a změřili svou rychlost v šípkových závodech. Poté jsme se rozdělili do skupinek a vydlabávali a zdobili dýně, za které děkujeme mamince Gábinky. Podzimní odpoledne se všem moc líbilo!

Šárka Tomíčková

Kouzelníci 19. 10. 2018

Je to už několik let, co Vojtěch, Daniel a Sebastián chodili do družiny. Již tenkrát se zajímali o různá kouzla a čáry. Tomuto koníčku se věnují dodnes. Své kouzelnické triky přišli ukázat v pátek dětem II. oddělení školní družiny. A bylo na co koukat! Se zatajeným dechem jsme sledovali, jak mizí a zase se objevují karty, míčky, mince, či houbičky v kelímcích. Kluci, děkujeme za príma hodinku triků!

Šárka Tomíčková

Canisterapie 10. a 11. 10. 2018

Dne 10. a 11. října proběhla ve školní družině v odděleních I. a III. beseda s panem Ladislavem Holbou. Pan Holba předvedl žákům život a práci vodícího psa Amy. Velmi poutavě vyprávěl žákům, o životě nevidomých a neslyšících lidí. Žáci se mohli s pejskem Amy pomazlit, mohli ho hladit a dát pamlsek. Všem se nám beseda moc líbila a již máme objednanou další v měsíci březnu, kdy si již sami žáci, vyzkouší vodit psa Amy.

Helena Vrbová a Bc. Barbora Valderová

Canisterapie 4. 10. 2018

Ve čtvrtek 4. října přišel mezi děti II. oddělení pan Ladislav Holba se svým vodicím psem Ami. Pan Láďa poutavě vyprávěl o životě nevidomých i neslyšících lidí, o tom, jak je pro něj labradorská psí slečna důležitá, co všechno díky ní dokáže, co je to Braillovo písmo, jak se může nevidomý člověk bránit a jak může každý z nás převést nevidomého přes cestu. V závěru pak odpovídal na zvídavé otázky dětí, udělali jsme si společné foto a s poděkováním za báječnou besedu jsme se rozloučili.

 Šárka Tomíčková

„Kdo si hraje, nezlobí“ 21. 9. 2018

Páteční odpoledne si hráli ve II. oddělení školní družiny nejen děti, ale i jejich rodiče. A že si to všichni užili, dokládají fotografie.

Květinková olympiáda 19. 9. 2018

Byl den plný sluníčka a děti II. oddělení školní družiny si měřily své síly při „Květinkové olympiádě“ na školním hřišti. Závodily v letu čmeláků od květiny ke květině, v hodu do včelích kbelíků a trefování skákajících míčků do barevných aster. Všichni byli po zásluze odměněni a ti nejlepší získali medaili a míček.

Výtvarná soutěž III. oddělení

V týdnu od 24. 9 do 27. 9 2018 proběhla ve III. oddělení výtvarná soutěž na téma „Vzpomínky na prázdninová dobrodružství„. Této akce se zúčastnilo 18 žáků III. oddělení školní družiny.

Za svou účast a píli každý z žáků obdržel něco malého na zub a výhercům byly předány dvě zlaté, dvě stříbrné a dvě bronzové medaile.

Bc. Barbora Valderová

 

Lízatková sportovní olympiáda

Dne 19. 9. 2018 proběhla na školním hřišti Lízatková sportovní olympiáda. Akce byla velmi úspěšná a všem žákům se velmi líbila, i když bylo příliš velké horko, tak žáci bojovali ze všech sil. Po sportovní olympiádě všichni účastníci obdrželi výborné lízátko. I paní vychovatelky si na lízátku smlsly. Velké poděkování patří žákům školního klubu a paní vychovatelce Mgr. Evě Tesarčíkové za přípravu a organizaci olympiády. Sportu zdar!

Vychovatelky ŠD