Cenná zkušenost našich žáků v soutěži Lidská práva

V pátek 12. prosince se pět našich žáků devátých ročníků zúčastnilo u příležitosti Mezinárodní dne Lidských práv komunikační a prezentační soutěže, kterou pořádalo Gymnázium Olgy Havlové v Ostravě – Porubě. Tři naše týmy si vytvořili výukové prezentace na téma porušování lidských práv v České republice i ve světě.
Po vytvoření prezentace se naši žáci připravovali v týmech na vlastní vystoupení a prezentaci svých myšlenek před odbornou porotou a ostatními týmy. Konkurence byly docela veliká. Sedm dalších základních škol a víceletých gymnázií se sešlo na samotném vyvrcholení soutěže.

Pro naše žáky to byla mnohdy první zkušenost se souvislým slovním před početným davem lidí a s vyjadřováním vlastních myšlenek a postojů. I když jsme se nakonec neumístili na medailových pozicích, byla soutěže pro naše nastávající středoškoláky cennou zkušeností. Děkujeme Dennisu Sobkovi z IX. B třídy a čtveřici žákyň IX A třídy Dominice Daničové, Kristýně Novákové, Jenny Prchalové a Veronice Smetanové za účast v této soutěže a reprezentaci školy.

Mgr. Martin Němec