Celostátní soutěž TGM

Loni žákyně IX. B třídy, dnes studentka gymnázia Kateřina Šupčíková dosáhla v minulých dnech na vyhlášení dalšího ročníku celorepublikové soutěže Masarykova demokratického hnutí vynikajícího úspěchu a druhým místem zopakovala dosud historicky nejlepší umístění našeho taktéž dnes již bývalého žáka Michala Milise.

Soutěže na téma života a díla našeho prvního prezidenta se každoročně účastníme. Kateřina Šupčíková se svou esejí dosáhla vynikajícího úspěchu v kategorii základních škol a víceletých gymnázií. Za druhé místo v rámci celé republiky získala finanční prémii ve výši 1500,- Kč, čestné uznání Masarykova demokratického hnutí a sborníky soutěžních prací letošního roku. Je jen škoda, že všechna ocenění musí být Kateřině poslána. Ta měla v plánu se slavnostního vyhlášení zúčastnit, ale na poslední chvíli onemocněla.

Mgr. Martin Němec