Astronomická olympiáda

Na naší škole proběhl již 10. ročník Astronomické olympiády, kterou vyhlašuje a organizuje Česká astronomická společnost. Astronomická olympiáda probíhá na základních školách a víceletých gymnáziích a má tři kola – školní kolo, krajské kolo a celostátní, finálové kolo.

Školního kola se celkem zúčastnilo 71 žáků 6. – 9. ročníku, kteří byli rozděleni dle své kategorie. V kategorii GH pro žáky 6. – 7. ročníku se stali nejúspěšnějšími řešiteli Abramová Vanesa, Domesová Kamila (obě VI. A) a Daniel Vojtovič (VII. B).  V kategorii EF pro žáky 8. – 9. ročníku se nejlépe umístili Vojkůvka Tomáš, (IX. B), Stoklasa Vojtěch, Klozíková Tereza (IX. A) a Václavek Lukáš (IX. B).

Všichni úspěšní řešitelé (ti, kteří dosáhli bodové hranice více než 15 bodů) postupují do dalšího, krajského kola

Výsledky žáků:
kategorie 6. – 7. ročník