Aktuality » Události I. stupně

Tvoříme ostravskou DNA

V letošním roce se podařilo přihlásit čtyři třídy na akci Tvoříme ostravskou DNA. Jádro buňky obohatili žáci IV. A, IV. B, V. A a V. B, celkem 72 žáků z celkového počtu více jak 500 žáků ostravských škol. Celé akci předcházela naučná prezentace, práce
s pracovními listy a vlastní nácvik. Dne 27. září jsme tedy utvořili část ostravské DNA
roku 2019.

Mgr. Jaroslava Naďová

Dopravní den na 1. stupni

V pátek 20. 9. 2019 proběhl na naší škole Dopravní den věnovaný prohlubování dovedností a znalostí z dopravní výchovy. Žáci trénovali dopravní značky, řešili správné dopravní situace, zjišťovali, jaké jsou povinnosti chodce. Zaměřili jsme se také na kolo – jeho povinnou výbavu, nebezpečné situace a celkovou bezpečnost na silnici z pohledu cyklisty.

Velkým zpestřením pro všechny byla návštěva členů spolku Hrabovských velocipedistů. Ti přijeli na svých kolech v dobovém oblečení a nejenom nám ukázali, jak se jezdí např. na kobře a kostitřasu ,  ale pořádali také besedy pro žáky. Dozvěděli jsme se, jak se na kostitřas naskakuje, kolik váží, jak se na něm jezdí z kopce a další zajímavé věci.

Mgr. Petra Nytrová

Den otevřených dveří v hasičárně, IV. B

Využili jsme pozvání dobrovolných hasičů v rámci dne otevřených dveří v Ostravě – Hrabové k návštěvě hasičárny, prohlídce vozového parku. Jako vždy – skvělé!

Dopravní výchova v IV. B

Na dopravním hřišti v Ostravě – Hrabůvce si žáci prakticky prověřovali své znalosti týkající se silničního provozu.

První týden v IV. B

Po prázdninách přišli žáci odpočatí, veselí, v očekávání nových zážitků. Hned do první práce v pracovních činnostech se všichni pustili s vervou. Stavění staveb z hrášků a párátek bylo velmi zábavné.