Adéla Matejzíková a David Venus v soutěži TGM

Každý rok jsme v celorepublikové dějepisné soutěži TGM o našem prvním československém prezidentovi úspěšní. Na našeho bývalého žáka Martina Matýska chtějí v letošním roce navázat Adéla Matejzíková z IX. A a David Venus z IX. B třídy. Oba celé první pololetí pečlivě studovali a pracovali na vybrané historické eseji, kterou nyní zasíláme k posouzení odborné porotě organizátora soutěže Masarykovu demokratickému hnutí.

Na počátku nového školního roku 2017/2018 se rozhodne, zda naši zástupci ve své kategorii byli úspěšní a vyhráli jak finanční tak knižní ohodnocení. A pro pořádek uvádíme názvy prací našich žáků, kterým děkujeme za reprezentací školy: Adéla Matejzíková – Myšlenky a názory velkého státníka T. G. Masaryka, David Venus – Tomáš Garrigue Masaryk – Léta před první světovou válkou a první světová válka.

Mgr. Martin Němec