Ozdravný pobyt 2. 4. – 15. 4. 2016

Žáci II. B, III. A a VI. A, B naší školy prožili ve dnech 2. 4. – 15. 4. 2016 ozdravný pobyt financovaný z účelové dotace Statutárního města Ostravy v krásném prostředí Jeseníků. Suchá Rudná u Světlé Hory se stala přechodným bydlištěm pro 68 žáků. Užili si čisté ovzduší, které podpořilo jejich zdraví, nádhernou přírodu, ale také mnoho zajímavých aktivit v podobě procházek i výletů do okolí. Během výletů navštívili mechové jezírko Rejvíz, jeskyni Na Pomezí, Praděd, hrad Sovinec, zámek Bruntál, Pradědovu galerii, Karlovu Studánku, papírny ve Velkých Losinách a další. Zajímavé a poučné byly pro žáky také besedy s názvy Horská služba, CHKO Jeseníky, Hvězdná obloha s večerním pozorováním oblohy pomocí dalekohledů. Užili si velké množství sportovních i turistických aktivit, soutěží, her, zábavy, které prožili se svými kamarády. Přestože jsme také nezapomněli na školní výuku, užili si žáci pobyt na horách skvěle. Doufáme, že si odvezli jen ty nejlepší zážitky, na které budou rádi vzpomínat.

                                                                                                                    Mgr. Božena Zezulková